نرخ شهریه سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

۱۲ شهریور، ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 9365
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای نرخ شهریه سال تحصیلی 98-97 برای رشته‌های غیرپزشکی و علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی را ابلاغ کرد.
نرخ شهریه سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای به رؤسای واحدهای مراکز استان، رؤسای واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی، نرخ شهریه سال تحصیلی 98-1397 برای رشته‌های غیرپزشکی و علوم پزشکی در همه مقاطع تحصیلی را ابلاغ کرد.

براساس این بخشنامه، نرخ شهریه شامل شهریه پایه (ثابت) و متغیر همه دانشجویان به شرح زیر اعمال می‌شود:

-به منظور جذب نخبگان و کمک به متقاضیان تحصیل در مناطق محروم، نرخ شهریه رشته محل‌های کم‌تقاضا یا فاقد تقاضا با هماهنگی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تا سقف 50 درصد تخفیف امکان‌پذیر می‌شود.

قابل ذکر است که در هر استان کمیته‌ای متشکل از دو نفر از اعضای هر یک از شوراهای برنامه‌ریزی، اداری مالی و آموزشی (در مجموع 6 نفر) درخواست متقاضی را بررسی و تخفیف را تا سقف مقرر تصویب می‌کنند.

-نرخ شهریه دانشجویان قدیم (شامل ورودی‌های سال 1396 و ماقبل) برای دانشجویان غیرپزشکی براساس شهریه پایه‌ای که هر ورودی در سال 1396 پرداخت کرده است در سال تحصیلی جدید بدون افزایش باقی می‌ماند.

-نرخ افزایش شهریه متغیر برای دانشجویان فعلی دانشگاه (شامل ورودی‌‌های 96 و ماقبل) نسبت به شهریه متغیر پرداختی در سال 96 به شرح زیر است:

برای دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد کرده‌اند افزایش 10 درصدی و برای دانشجویانی که در زمانی خارج از زمان مقرر شده اقدام به انتخاب واحد کرده‌اند، افزایش 12/5 درصدی اعمال می‌شود.

تبصره یک: در خصوص دانشجویان خودگران علوم پزشکی (شامل ورودی‌های سال 96 و ماقبل با توجه به سالانه‌بودن شهریه این دست از دانشجویان ضمن توجه به ماده‌های یک و دو این بخشنامه، حداکثر میزان 12/5 درصد افزایش نسبت به شهریه سالانه‌ای که هر ورودی در سال 1396 پرداخت کرده است برای سال تحصیلی 98-97 با مجوز استان تعیین می‌شود.

نرخ شهریه دانشجویان قدیم (شامل ورودی‌های سال 1396 و ماقبل) برای دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که قبل از مهر 97 وارد دانشگاه شده‌اند، افزایش نمی‌یابد.

-شهریه متغیر برای دانشجویان فعلی رشته‌های علوم پزشکی نسبت به شهریه متغیر پرداختی در سال 96 نیز مانند رشته‌های غیرپزشکی است.

-نرخ افزایش شهریه پایه و متغیر دانشجویان جدید (از سال 1397) برای رشته‌های غیرپزشکی در همه مقاطع تحصیلی نسبت به شهریه پایه و متغیر پرداختی در سال 1396 حداکثر با میزان 12/5 درصد با مجوز استان تعیین می‌شود.

-نرخ افزایش شهریه پایه و متغییر دانشجویان جدید برای رشته‌های پزشکی در همه مقاطع تحصیلی 12/5 درصد خواهد بود.

تبصره دو: در رابطه با رشته‌های پزشکی، دندان‎پزشکی و علوم دارویی این افزایش باید به‌نحوی اعمال شود که کمتر از 80 درصد شهریه پردیس‌های خودگردان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نباشد.

تبصره سه: درخصوص دانشجویان جدید خودگردان علوم پزشکی با توجه به سالانه‌بودن شهریه این دسته از دانشجویان ضمن توجه به ماده‌های یک و دو، حداکثر میزن 12/5 درصد افزایش شهریه نسبت به شهریه سالانه‌ای که در هر ورودی در سال 1396 پرداخت کرده است برای سال تحصیلی 98-97 با مجوز استان تعیین می‌شود.

دیدگاه شما :


9 دیدگاه ارسال شده است

 1. محسن یعقوبی :
  شهریور ۲۰، ۱۳۹۷ , ۱۹:۴۵:۵۵

  شهریه دانشگاه آزاد باید ۵۰٪تخفیف بخوره

 2. زیبا :
  شهریور ۲۷، ۱۳۹۷ , ۰۴:۳۱:۲۳

  کسی از شهریه کارشناسی دانشگاه علوم وتحقیقات خبر داره؟

 3. محمد :
  مهر ۰۴، ۱۳۹۷ , ۱۷:۳۶:۴۰

  شهریه دانشگاه آزاد باید تخفیف داشته باشه به فکر ما دانشجویان باشید ممنون

 4. فرج :
  مهر ۱۵، ۱۳۹۷ , ۱۸:۲۵:۳۵

  شهریه باید ۵۰ درصد تخفیف بخورد. چرا بعضی دانشجویان به خاطر شهریه باید از تحصیل عقب بمانند مسئولین لطفا جواب باشند

 5. نوید بامری شاد :
  بهمن ۱۰، ۱۳۹۷ , ۱۱:۵۳:۳۳

  مسعولین به فکر دانشجوهایی که توان مالی خوبی ندارند باشیدشهریه بایدتخفیف بخوره

 6. لیلا :
  شهریور ۳۰، ۱۳۹۸ , ۱۰:۵۰:۱۱

  لطفا تخیف بزارین تو این شهریه ها بفکر مردم باشید

 7. نیکتا خوشبخت :
  مهر ۰۲، ۱۳۹۸ , ۰۴:۵۶:۱۶

  من پرستاری دانشگاه آزاد اقلید قبول شدم ولی نه از هزینه های دانشگاه آزاد اطلاعی دارم و نه از بازار کار این رشته میشه بهم کمک کنین

 8. نیکتا :
  مهر ۰۲، ۱۳۹۸ , ۰۵:۰۱:۰۹

  تو رو خدا شهریه دانشگاه آزاد رو کمش کنین واسه ماهایی که وضع مالی خوبی نداریم غیر ممکنه که بتونیم با این شرایط ادامه تحصیل بدیم من پرستاری آزاد قبول شدم ولی نمیتونم برم الآن دوباری میشه کنکور دادم دیگه وقعا خسته شدم

 9. محمد بامری :
  دی ۰۷، ۱۳۹۸ , ۱۶:۳۱:۱۳

  تا ۵٠%تخفیف باشه بهتره م