۳۰ آذر آخرین مهلت ثبت‌نام وام دانشجویی

۱۷ مهر، ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 3959
دانشجویانی که برای سال تحصیلی۹۸- ۹۷ تقاضای وام دانشجویی دارند، از اول آبان می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند.
۳۰ آذر آخرین مهلت ثبت‌نام وام دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد، دانشجویانی که متقاضی وام دانشجویی هستند، از اول آبان تا ۳۰ آذرماه سال ۹۷ برای ثبت‌نام وام دانشجویی اقدام کنند.

ثبت‌نام وام دانشجویی در خود دانشگاه انجام می‌شود. منوط به آنکه مراکز آموزش عالی پس از ثبت درخواست در سامانه صندوق رفاه به میزان اعتبار پیش‌بینی‌شده برای ثبت‌نام دانشجویان اقدام کنند.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویی میزان این وام در مقاطع مختلف تحصیلی تا میزان مشخصی اعلام‌شده است بر این اساس دانشجویان مقطع کاردانی در چهار ترم تحصیلی می‌توانند هر بار مبلغ ۵۰۰ هزار تومان وام دریافت کنند. این شرایط برای دانشجویان کارشناسی ناپیوسته نیز به همین صورت است؛ اما دانشجویان مقطع کارشناسی همین مبلغ را می‌توانند در هشت ترم درخواست و آن را دریافت کنند.

دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته شرایط متفاوتی دارند. این گروه از دانشجویان نیز می‌توانند تا چهار ترم وام دریافت کنند اما مبلغ این وام در هر ترم یک‌میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

دانشجویان ناپیوسته دکترا نیز درصورتی‌که متقاضی وام دانشجویی باشند می‌توانند پس از درج درخواست و ثبت‌نام برای دریافت وام دانشجویی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وام بگیرند.

این وام از ردیف بودجه های متفرقه تخصیص داده‌شده‌است که بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است که به دانشجویان دانشگاههای آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی و علمی و کاربردی تعلق می‌گیرد.

دیدگاه شما :