رئیس دانشگاه آزاد اقلید: فعالیت پژوهشی اعتبار دانشگاه را مشخص می‌کند

۰۵ دی، ۱۳۹۷
تعداد بازدید: 3916
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید گفت: فعالیت پژوهشی اعتبار دانشگاه را مشخص می‌کند، دانشگاه محل تولید علم است و موفقیت امور بدون پژوهش پایداری ندارد.
رئیس دانشگاه آزاد اقلید: فعالیت پژوهشی اعتبار دانشگاه را مشخص می‌کند

جواد گرامی صبح امروز در جلسه بزرگداشت هفته پژوهش که در سالن همایش‌های شهید حججی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید برگزار شد، اظهار کرد: پژوهش موتور محرکه پیشرفت و توسعه بوده و  راه‌حل برون‌رفت از مشکلات کشور است. اعتبار دانشگاه را کار پژوهشی مشخص می‌کند، دانشگاه محل تولید علم است و موفقیت امور بدون پژوهش پایداری ندارد. توسعه فرهنگی، اقتصادی و...هر کشور بدون توجه به پژوهش به موفقیت چندانی دست نمی‌یابد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید نیز در ادامه این جلسه گفت: محیط دانشگاه صرفاً آموزشی نیست و باید به کار پژوهشی اهمیت بیشتری داده شود. پژوهش باید کاربردی باشد و باید مشکلات جامعه را حل کند. ارتقای عضو هیأت علمی منوط به کار پژوهشی است.

سهراب نظری افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی، پیگیری خرید تجهیزات آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، تجهیز دانشکده پرستاری و اتاق عمل، برگزاری انجمن‌های علمی، برگزاری جلسات پژوهشی را می‌توان از جمله کارهای انجام شده حوزه پژوهش نام برد.

سیامک خدارحیمی عضو هیأت علمی گروه علوم انسانی نیز در این جلسه بود که به‌عنوان پژوهشگر برتر هم انتخاب شده بود، در این جلسه در سخنان مبسوطی به جایگاه پژوهش در کشور پرداخت و از مسئولان دانشگاه خواست که از فعالیت‌های پژوهشی از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین حمایت بیشتری کنند و پیشنهاد داد که طرح‌های پژوهشی را تجاری‌سازی کنند.

در این مراسم از سیامک خدارحیمی، علیرضا باقری، جواد گرامی، سهراب نظری، محمدرضا تقیه، محمدمهدی مسعودی و آرزو توکلی که از اعضای هیأت علمی دانشگاه هستند به‌عنوان پژوهشگر برتر با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

 

عکس های بیشتر

دیدگاه شما :