رئیس دانشگاه آزاد اقلید: هیچ فقری بدتر از فقر علمی و فرهنگی نیست

۱۷ اردیبهشت، ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 3302
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید گفت: هیچ فقری بدتر از فقر علمی و فرهنگی نیست و معلمان و استادان به‌عنوان چهره‌های تأثیرگذار هر جامعه باقی خواهند ماند.
رئیس دانشگاه آزاد اقلید: هیچ فقری بدتر از فقر علمی و فرهنگی نیست

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و بزرگداشت مقام شامخ معلم و استاد ظهر امروز با حضور هیئت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید برگزار شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید در این مراسم اظهار کرد: ۱۲ اردیبهشت و هفته معلم یکی از ایام مقدس در کشورمان است، نکوداشت مقام والای هادیان و عالمانی که مشعل‌داران راه رشد و تعالی در کشورند و گرامیداشت یاد و خاطره متفکر فیلسوف علامه مطهری و نامگذاری سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به‌عنوان روز معلم، انتخابی بسیار شایسته و بجاست؛ زیرا شهید مطهری خود انسانی وارسته و دردمند بود که در محضر معلمان و استادانی بزرگ آموخت و خود معلمی آگاه و بصیر شد.

جواد گرامی افزود: با توجه به نقش محوری دانشگاه در رشد و بالندگی جامعه، نقش استادان و مدرسان نیز در اعتلای تربیت و پرورش جوانان و در ‌‌نهایت رشد فکری جامعه پراهمیت و قابل توجه است. رسالت و وظیفه استادان فقط در زمینه‌های علمی و آموزشی نیست؛ بلکه آنان در عرصه پرورش و تعلیم و تربیت باید اخلاق، انسانیت و کمال را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی به جایگاه رفیع شغل شریف معلمی اشاره و بیان کرد: بی‌شک هر تلاشی که توسط استادان در راه اعتلای تعلیم و تربیت کشور صورت گیرد، نقش سازنده‌ای در شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان این سرزمین خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید ادامه داد: یکی از ابزارهای مهم توسعه آینده هر کشوری، تربیت و آموزش صحیح جوانان آن است. فردای هر کشور مدیون جامعه علمی آن است، اگر فردایی بهتر می‌خواهیم باید تقدم و اولویت اول را به جامعه علمی و نیازهای ابزاری توسعه علمی دهیم. هیچ فقری بدتر از فقر علمی و فرهنگی نیست و معلمان و استادان به عنوان چهره‌های تأثیرگذار هر جامعه باقی خواهند ماند.

اجرای دکلمه توسط دانشجویان، برگزاری مسابقه، اجرای موسیقی سنتی، پخش کلیپ و تجلیل از استادان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که به همت دانشجویان رشته آموزش ابتدایی انجام گرفت.

دیدگاه شما :