حجت‌الاسلام پاک‌بین: تمسک به قرآن راه عمق‌بخشی به موضوعات فرهنگی است

۲۸ اردیبهشت، ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 2909
مسئول حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید گفت: عمق‌بخشی به موضوعات فرهنگی با تمسک به قرآن و عترت امکان‌پذیر است.
حجت‌الاسلام پاک‌بین: تمسک به قرآن راه عمق‌بخشی به موضوعات فرهنگی است

حجت‌الاسلام میثم پاک‌بین از برگزاری کارگاه تفسیر سوره «حشر» در این واحد دانشگاهی خبر داد و اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، بهار قرآن کریم و جلوه رحمت و مهربانی خداوند است که ایمان‌آوردگان به انس با قرآن و شرکت در میهمانی آفریدگار فراخوانده و از نعمت‌های معنوی و بهشتی آن بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: خداوند، ماه مبارک رمضان را ماه نزول قرآن معرفی می‌کند و سیره و سلوک اولیای الهی همواره توجه ویژه به قرآن مجید بوده و بنابراین در این ماه به تلاوت آیات قرآن بسیار سفارش شده است.

مسئول حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید خاطرنشان کرد: به همت حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با هدف ارتقای دانش قرآنی دانشگاهیان و بهره‌مندی از دستورات حیات‌بخش قرآن در ماه مبارک رمضان، هشتمین دوره طرح فرهنگی «رمضان؛ بهار قرآن» هم‌زمان با دیگر واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور در این واحد اجرا می‌شود.

پاک‌بین گفت: این دوره ۳۲ ساعته بوده که در مجتمع فرهنگی مذهبی ایمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید برگزار می‌شود.

وی یکی از اولویت‌های مؤثر حوزه فرهنگی دانشگاه را پرداختن به موضوعات قرآنی دانست و تصریح کرد: باید در فعالیت‌های فرهنگی با تمسک به قرآن و عترت، در عمق‌بخشی موضوعات فرهنگی دانشگاه قدم‌های اثرگذاری برداریم.

دیدگاه شما :