نویسنده دفاع مقدس: تفکر اخلاق‌محور بر دل‌ها تأثیرگذار است

۰۴ تیر، ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 3074
نویسنده کتاب «پایی که جا ماند» گفت: تفکر اخلاق‌محور می‌تواند بر دل‌ها تأثیر بگذارد و آن تفکر اگر صدای مظلومی را شنید نمی‌تواند ساکت بنشیند و سکوت کند.
نویسنده دفاع مقدس: تفکر اخلاق‌محور بر دل‌ها تأثیرگذار است

همزمان با سالروز شهادت شهید مصطفی چمران (روز بسیج اساتید) اجتماع بزرگ استادان شهرستان اقلید با حضور استادان بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اقلید و مسئولان اداری این شهرستان برگزار شد.

این مراسم یکشنبه شب در سالن همایش‌های شهید حججی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با حضور سیدناصر حسینی رزمنده، جانباز و آزاده سرافراز هشت سال دفاع مقدس و نویسنده کتاب «پایی که جاماند» همراه بود.

در ابتدای این همایش فرمانده سپاه ناحیه اقلید با خوشامدگویی به حاضران، روز بسیج اساتید و سالروز شهادت شهید چمران را گرامی داشت و گفت: مزین‌شدن این روز به نام شهید چمران و روز بسیج اساتید می‌تواند بهانه‌ای باشد برای تبیین اندیشه‌های این بزرگ‌مرد انقلاب اسلامی که توانست دانشگاه را به عرصه مبارزه با استکبار تبدیل کند.

محمود جعفری با تأکید بر وظیفه بسیج در این برهه زمانی گفت: وظیفه ما این است که تلاش کرده و کشور را به سمت توسعه همه‌جانبه رهنمون باشیم و بتوانیم به سمت قله‌های پیشرفت و بالندگی گام برداریم.

محمد رنجبر خاطرنشان کرد: پژوهش استادان باید مسئله‌محور و کاربردی باشد تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند.در ادامه مسئول بسیج اساتید استان فارس در سخنانی به تشریح بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری بیان‌شده، پرداخت و اظهار کرد: استادان بسیجی باید امیدآفرینی را بین دانشجویان به وجود بیاورند؛ چراکه دشمن دنبال این است که یأس و ناامیدی را بین استادان و نسل جوان به وجود بیاورد.

 

سپس سیدناصر حسینی‌پور نویسنده کتاب «پایی که جاماند» که به‌عنوان سخنران این همایش دعوت‌شده بود، بیانیه گام دوم انقلاب را مهم تلقی کرد و گفت: تبادل گفتمان و رابطه خوب در دانشگاه بین نسل امروز انقلاب و نسل دیروز باید وجود داشته باشد.

وی افزود: باید بین استادان تفکر انقلابی و تفکر «ما می‌توانیم»، اندیشه مبارزه با فساد، عدالت‌محوری، مبارزه با اشرافی‌گری، جنبش عدالت‌خواهی دانشجویی‌، گفتمان مقاومت و نه گفتمان سازش حاکم شود.

نویسنده کتاب «پایی که جاماند» اظهار کرد: انسانیت یکی از مؤلفه‌هاست، تفکر اخلاق‌محور می‌تواند بر دل‌ها تأثیر بگذارد و آن تفکر اگر صدای مظلومی را شنید، نمی‌تواند ساکت بنشیند و سکوت کند.

در پایان این همایش از استادان برتر بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شهرستان اقلید با اهدای تندیس  و لوح سپاس  قدردانی شد.

در این مراسم از جواد گرامی، محمدمهدی مسعودی، غلامرضا صابری، محمد‌رضا شیخ‌محسنی، غلامحسین محمدخانی، سید اسد موسوی استادان برتر بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید تجلیل شد.

دیدگاه شما :