برگزاری دومین آزمون آسکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید

۲۵ تیر، ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 3197
دومین دوره آزمون عملی مهارت‌های پایه (OSCE) پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید در مرکز مهارت‌های بالینی این دانشگاه با حضور ۵۴ نفر از دانشجویان ورودی سال ۹۴ برگزار شد.
برگزاری دومین آزمون آسکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید

مدیرگروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با یادآوری برگزاری آسکی در این دانشگاه اظهار کرد:‌ این آزمون برای دومین بار در دانشکده پرستاری اقلید در دو نوبت صبح و عصر و در پنج ایستگاه عملی و با حضور سوپروایزر آزمون، اعضای کمیته اجرایی و اعضای هیئت علمی گروه برگزار شد.

فرزاد کریمی اظهار کرد: نخستین هدف از برگزاری آزمون جامع پرستاری، بررسی صلاحیت‌های بالینی لازم برای ورود مستقل به عرصه بالین و مراقبت‌های پرستاری با کیفیت بالا به مددجویان جامعه است.

وی افزود: دومین هدف از برگزاری آزمون آسکی، تربیت پرستارانی است که با دریافت آموزش‌های نظری و عملی برنامه‌ریزی‌شده در یک دوره چهار ساله توانمندی‌های لازم برای انجام مؤثر نقش‌ها و وظایف حرفه‌ای را به دست آورند.

مدیرگروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید ادامه داد: رسالت و هدف این دانشگاه آن است که از کسب این توانمندی‌ها از سوی دانش‌آموختگان برای ورود به مرحله ارائه خدمات، اطمینان حاصل کند.

کریمی با تشریح نوع برگزاری آزمون OSCE گفت: در این روش، آزمون‌دهندگان با حضور استادان خود در ایستگاه‌های جداگانه که پنج حیطه اصلی مهارت‌های پایه پرستاری، دارو و مایع‌درمانی، پروسیجرهای استریل، مراقبت از مادر و کودک و بهداشت جامعه و آموزش به مددجو و خانواده را دربرمی‌گرفت، مهارت‌های خود را به نمایش گذاشتند.

وی بیان کرد: ارزشیابی بر اساس فرم‌های تدوین شده از سوی گروه پرستاری صورت گرفت و معیار نمره قبولی، کسب نمره حداقل ۱۴ شد. در حین برگزاری این آزمون جواد گرامی رئیس واحد اقلید به همراه سهراب نظری معاون آموزشی این دانشگاه از نزدیک از نحوه برگزاری این آزمون دیدن و از برگزارکنندگان این آزمون قدردانی کردند.

دیدگاه شما :