راه‌اندازی مراکز آموزشی تخصصی کاربردی از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی است

۱۲ مرداد، ۱۳۹۸
تعداد بازدید: 3065
مدیرکل دفتر توانمندسازی و مهارت‌های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: راه‌اندازی مراکز آموزش‌های تخصصی-کاربردی کوتاه‌مدت از سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی است.
راه‌اندازی مراکز آموزشی تخصصی کاربردی از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی است

شهاب مهران‌‌نژاد صبح امروز همراه علی رضایی رئیس دفتر توانمند‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با رئیس و اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه درباره اتخاذ راهکارهای درآمد‌های غیرشهریه‌ای دیدار و گفتگو کرد.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی مراکز آموزش‌های تخصصی-کاربردی کوتاه‌مدت است، افزود: بحمد‌الله در واحد‌های دانشگاهی کل کشور ظرفیت‌های خوبی وجود دارد و واحد اقلید هم از جمله واحد‌های باسابقه و دارای امکانات خوبی در این خصوص است.

مدیرکل دفتر توانمندسازی و مهارت‌های کاربردی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: با داشتن استادان و اعضای هیئت علمی متخصصی که در واحد‌های دانشگاهی وجود دارد، می‌توانیم با برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، مدیران منطقه و کشور را آموزش داده و دانشگاه را به سمت درآمد‌های غیرشهریه‌ای سوق دهیم.

مهران‌‌نژاد بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه یکی از منابع درآمدی واحد‌های دانشگاهی است و اصولاً دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهم و سازنده‌ای در تولید علم و ارتباط آن با صنعت دارد و امروز این مجموعه علمی عظیم، علاوه بر تربیت نیروهای متخصص در فرآیند ارتباط علوم با صنعت پیشگام است.

در این دیدار جواد گرامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید هم آمادگی این دانشگاه را برای برگزاری همه دوره‌های مورد نیاز صنایع و ادارات و سازمان‌ها اعلام و گزارشی از عملکرد واحد متبوع خود ارائه کرد که از مهم‌ترین آنها می‌توان همکاری این واحد دانشگاهی در برگزاری آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور در شمال فارس را نام برد.

در ادامه جلسه و پس از بحث و تبادل نظر درباره عملکرد واحد اقلید در برگزاری دوره‌های آموزشی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، درباره ظرفیت‌ها و موانع موجود در مسیر تحقق درآمدهای غیرشهریه‌ای پیش‌بینی شده در بودجه ۹۸ پیشنهادهایی مطرح شد.

دیدگاه شما :