بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیف است

۰۹ مهر، ۱۳۹۹
تعداد بازدید: 2022
بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیف است
بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیف است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید گفت: بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیف ما بوده و مورد تأکید حضرت امام‌خمینی‌(ره) و مقام معظم ‌رهبری نیز هست.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اقلید به‌مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، رئیس و معاونان، مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید با حضور در مزار مطهر شهدای گمنام این شهرستان با نثار شاخه گل و قرائت فاتحه بار دیگر با آرمان‌های والای شهدا‌ی هشت سال جنگ تحمیلی تجدید میثاق کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید در این مراسم اظهار کرد: شهدا با کمترین امکانات با تکیه بر سلاح ایمان و تقوی به جنگ با دشمن رفتند و با ایثار و ازجان‌گذشتگی خود عزت، افتخار و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند.

سهراب نظری خاطرنشان کرد: هشت سال دفاع مقدس تنها جنگی بود که با پایمردی رزمندگان اسلام، حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی ضمیمه خاک دشمن نشد و رزمندگان اسلام با رهبری حضرت امام(ره) بر دشمن سرتا پا مسلح پیروز شده و دشمن زبون را از کشورمان بیرون کردند.

وی افزود: عزت و منزلت امروز ما، مدیون شهداست، شهدایی که جانشان در راه خدا فدا و خونشان با خلوص نیت تمام به پای انقلاب و دفاع از  آرمان‌های انقلاب ریخته شد.

این مسئول دانشگاهی با توجه به آیات قرآن کریم گفت: شهدا زنده‌اند و نزد پروردگارشان به‌دلیل همان ازخودگذشتگی، عشق و ایمان راستین روزی داده می‌شوند و همواره در اذهان و خاطره‌ها زنده خواهند ماند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اقلید مطرح کرد: شهیدان به‌عنوان ستارگان، روشن‌کننده راه ما برای رسیدن به رستگاری و روشنی هستند و با روشنایی مسیرمان باعث خواهند شد که از گمراهی به‌دور باشیم . 

نظری خاطرنشان کرد: وجود شهدا موجب آرامش قلب‌ها شده و بر ماست که با ادای احترام به آنان، به وجود چنین اسطوره‌هایی افتخار کنیم و از آرمان‌‌هایشان پیروی کنیم؛ چراکه به یقین بزرگداشت یاد و خاطره شهدا تکلیف ما بوده و مورد تأکید حضرت امام‌خمینی‌(ره) و مقام معظم ‌رهبری نیز هست.


 

دیدگاه شما :